موسسه آموزشی فرهیختگان بیمه گستر با مجوز بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی تخصصی در حوزه بیمه را برای متقاضیان با حضور اساتید مجرب صنعت بیمه و مطابق با آئین نامه ها و مصوبات شورای عالی بیمه برگزار می‌کند.

 

علاقمندان به دریافت مجوز جهت فعالیت در صنعت بیمه، نیازمند گذراندن دوره‌های تخصصی پژوهشکده بیمه به شرح ذیل می‌باشند:

 

نمایندگی جنرال بیمه

مطابق با آیین نامه ۷۵ بیمه مرکزی (تنظیم امور نمایندگی جنرال بیمه)، متقاضیان می‌بایست در دوره آموزشی (۱۴۰ و یا ۱۶۰ ساعته) شرکت نمایند که پس از قبولی در آزمون پایان دوره موفق به اخذ گواهینامه پایان دوره می‌شوند. گواهینامه مذکور دارای ۲ سال اعتبار است و متقاضیان گرامی می‌توانند با ارائه این گواهینامه به همراه گواهینامه آزمون آداب به شرکت بیمه موردنظر خود، جهت اخذ کد نمایندگی اقدام نمایند.

 

کارگزاری (دلالی) رسمی بیمه:

مطابق با آیین نامه ۹۲  بیمه مرکزی، متقاضیان می‌بایست در دوره آموزشی (۴۰ ساعته) شرکت نمایند که پس از قبولی در آزمون پایان دوره موفق به اخذ گواهینامه پایان دوره می‌شوند. گواهینامه مذکور دارای ۱ سال اعتبار است و متقاضیان گرامی می‌توانند با ارائه این گواهینامه به همراه گواهینامه آزمون آداب، و  موفقیت در مصاحبه جهت اخذ کد کارگزاری اقدام نمایند.

 

ارزیاب خسارت بیمه ای

مطابق با آیین نامه ۸۵ (تنظیم امور ارزیابی خسارت بیمه‌ای) بیمه مرکزی، متقاضیان می‌بایست در دوره آموزشی (۸۰ ساعته) شرکت نمایند که ۵۶ ساعت آموزش عمومی و ۲۴ ساعت تخصصی در رشته مورد تقاضا می‌باشد. پس از گذراندن دوره،‌ موفق به اخذ گواهینامه پایان دوره می‌شوند. گواهینامه مذکور دارای ۲ سال اعتبار است و متقاضیان گرامی می‌توانند با ارائه این گواهینامه به همراه سایر مدارک و پس از طی مراحل موردنیاز،  جهت اخذ مجوز ارزیابی خسارت اقدام نمایند.

 

فرهیختگان عزیز و دوستان گرامی می‌توانند از طریق فرم زیر در دوره موردنظر خود ثبت نام نمایند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایند.

نام(ضروری)
کد ملی(ضروری)
تاریخ تولد(ضروری)
نام(ضروری)
فایل ها را به اینجا بکشید
حداکثر اندازه فایل: ۱ MB.
    می توانید چند فایل انتخاب کنید
    question